Ti z vás, kteří se věnují už delší dobu elektrické kytaře a hrají na ní určitě časem budou potřebovat nějaký typ zesilovače. Jeden můj kamarád, který je výborný muzikant má kapelu a na baskytaru i klasickou elektrickou kytaru mají zesilovačů spoustu. Těmto, efektům“ se říká – pedály.
Proč by měl kytarista používat krabičky-pedály?
Slouží k modulaci zvuku, ukazují nové barvy, k určitému stylu jsou vhodné dané krabičky.
Co je všechno potřeba na tvoření hudby s pedály?
Určitě pedalboard, ten slouží jako podložka na kytarové efekty Feedbackpedals, díky které je může kytarista systematicky poskládat a položit. Pak je potřeba mít nějaký adaptér – ideálně multi adaptér. Adaptér ovlivňuje dost zásadním způsobem zvuk, dále jsou důležité propojovací kabely – ty jsou buď kratší, nebo delší.
Jaké krabičky jsou vhodné pro začátečníky?
Je důležité najít si kombo, které se hodí k daným krabičkám. Vyzkoušet si na prodejně třeba v hudebninách dané kombo s krabičkou. Pokud kombo nemám vyzkouším v prodejně, jaké kombo ke krabičce sedí a pokud mám tak se poradit jaké krabičky se k danému kombu hodí na tom hodně zálěží!
Vhodné efekty, který by si měl každý kytarista nakoupit?
Drivy, nakopávadla (zkreslení)- například Reverb pedal a ten má spoustu podkategorií jako třeba Hall anebo také Delay. Mezi další pedály pro začátečníky jsou – Delay- vytváří efekt vrácení a opakování tónu, dá se nastavit kolikrát se má opakovat- vybrnkávání krásně zaobalí. Mezi další efekty patří – Flangery- modulační efekty. Chorusy, ekvalizéry, hladička, nebo kompresory, také vach pedály, nebo kvákadla. Vach pedály – kvalitní značky jsou například – Cry baby, Vox.
A jaké pedály si můžete koupit zde?
Mezi pedály, které nabízí obchod Freedback pedal jsou.
Fulltone OCD V2
to je pravděpodobně jeden z nejznámějších efektů od společnosti Fulltone. My nabízíme verzi 2 tohoto pedálu, mají vylepšený Bypass!! Hudba z něho je mnohem živější
ovládání-Volume, Tone, Drive